Půjčovna - rámové lešení Profitech Altrad Baumann


Německá společnost Altrad Baumann je tradičním a dlouhodobým výrobcem lešení. Lešení Profitech této společnosti je vyrobeno z prvotřídních materiálů. Základem jsou kovové prvky ošetřené pozinkováním. Pomocí dvou rámů, čtyř noh, jedné diagonály, dvou zábradlí a dvou podlah je možno sestavit základní konstrukční prvek - buňku o šíři 76cm, výšce 200cm a délce 207 nebo 307cm. Lešení je samonosné a ve standardním provedení je možno jej stavět až do výšky 25m. Na nejvrchnějším patře se pak lešení opatřuje zábradlím. K lešení existují různé doplňkové prvky jako podvozek pro výstavbu pojízdného lešení, konstrukce pro kladku, pomocné příčky, kterými je možno přidat pomocnou podlahu v horním patře a dosáhnout tak třeba o 40cm výše do štítu.
Pomocí rámového lešení se dají vyřšit i velice složité instalace. Jeho největší předmnosti však vyniknou při liniové stavbě na velkou plochu. Jelikož je systém stavebnicový, jeho výstavba i demontáž probíhají velice rychle. Stavebník proto ušetří na práci za výstavbu i bourání lešení. Všechny prvky jsou certifikované a navržené tak, aby splňovaly všechny bezpečnostní předpoklady a požadavky. Lešení je možno zapřít do výšky 6m tyčemi a nebo raději zakotvit do zdi. K tomu slouží kotevní prvky, které nejen zajistí to, že se lešení nemůže uvolnit a spadnout, ale také to, že lešení při postupné výstavbě ztužuje a člověk se pak může i ve vyšších patrech pohybovat bez obav a hlavně bez kývání konstrukce.
Konstrukce o výšce do 4 metrů si může bez obtíží smontovat stavebník sám, podle návodu, který je k dispozici. Vyšší konstrukce by však již měl stavět oborný personál.